Ponorné čerpadlá

Ponorné čerpadlá sú určené na čerpanie čistej vody a na dopravu vody z malých a väčších hĺbok. Môžeme ich využívať pre čerpanie podzemných vôd, z retenčných nádrží a z rôznych iných zásobníkov.

Uplatnenie nájdu v setoch pre domáce vodárne, v závlahových systémoch pre záhrady ako aj rôzne rozsiahle závlahové systémy a v priemyselnom odvetví.

Výhody ponorného čerpadla

  • Energeticky úspornénižšia spotreba elektrickej energie – vyššia účinnosť
  • Tiché ponorné čerpadlánízka hlučnosť
  • Efektívna investíciav pomere cena / výkon čerpadla

Nevýhody ponorného čerpadla

 
  • Cenavyššia obstarávacia cena.

Na rozdiel od samonasávacích čerpadiel ponorné čerpadlá nemajú straty vzniknuté pri nasávaní vodného stĺpca a preto sú energeticky efektívnejšie. Čerpadlá sú trvalo ponorené vo vode a vyznačujú sa prevažne bezhlučnou prevádzkou. Na základe konštrukcie vyhotovenia ponorného čerpadla môžu byť čerpadlá v dvoch prevedeniach a to ako tzv. Monoblok, alebo zložené čerpadlá na mieru podľa požiadavky.

Monoblokové ponorné čerpadlá sú vyhotovené ako jeden celok, to znamená že hydraulika a motor majú spoločný ochranný plášť. Môžu mať spodné alebo vrchné nasávanie. Čerpadlá sú bez údržbové, ale v prípade poruchy bez možnosti opravy a výmeny hydrauliky alebo motora. Spravidla sa vyznačujú nižším výkonom oproti zloženým čerpadlám.

148 ** 24