Zavlažovanie rodinných záhrad

Zavlažovanie rodinných záhrad

Závlahový systém zabezpečuje pre záhradu pekný a zdravý trávnik s rovnomerným zavlažovaním bez suchých alebo premočených miest. Mikrozávlaha je vhodná pre okrasnú aj úžitkovú záhradu pri nedostatku času na starostlivosť o závlahu. Zabezpečuje efektívne zavlažovanie aj pri nízkom vodnom zdroji.

Trendom sú statické postrekovače s rotačnými lúčovými tryskami, ktoré sa vyznačujú nízkym prietokom a nižším zrážkovým úhrnom. Voda sa dávkuje v menšom množstve za jednotku času a zabezpečuje tým infiltráciu do pôdy. Nižšie nároky na výdatnosť vodného zdroja umožňujú použitie čerpadiel s nižším prietokom.

Smart riadenie závlahového systému pomocou vysoko spoľahlivej riadiacej jednotky, ktorá umožňuje jednoduché i pokročilé nastavenia závlahového programu. Funkcie ako nastaviteľná pauza medzi sekciami, priradenie senzora pre vybrané sekcie sú samozrejmosťou. Zvýšená popularita WiFi pripojenia umožňuje on-line spravovanie závlahového programu z akéhokoľvek miesta.

Závlahový systém s minimálne dažďovým senzorom umožňuje efektívne zalievanie záhonov s okrasnou výsadbou, vyvýšených zeleninových hriadok, mobilieru na terase a balkónových kvetináčov. Dôležitým prvkom je použitie filtrácie pri napojení na mestskú vodu, čím sa predlžuje životnosť komponentov a zabezpečuje bezproblémová prevádzka systému.