Hunter vs Rainbird, ktorý závlahový systém je lepší?

Hunter vs Rainbird, ktorý závlahový systém je lepší?

V globálnom svete závlahových systémov spĺňa najnáročnejšie kvalitatívne kritéria iba niekoľko výrobcov. Ale praktická diskusia o „TOP“ závlahovom systéme na trhu sa zužuje prakticky iba na dve firmy: Hunter IndustriesRain Bird Corporation. Obe značky poskytujú výnimočné produkty a služby, ale ktorá z nich je skutočne lepšia?

Ako nestranná obchodná spoločnosť sme nadobudli rozsiahle skúsenosti pri úzkej spolupráci s oboma značkami, čo nám dáva jedinečný pohľad na silné a slabé stránky každej z nich. V tomto článku sa s Vami podelíme o naše skúsenosti a porovnáme Hunter a Rain Bird z pohľadu niekoľkých kľúčových parametrov, aby sme vám poskytli definitívny prehľad.

Hunter Industries

Hunter Industries je svetový líder v odvetví zavlažovania už od roku 1981, známy svojou inováciou, kvalitou a výkonom. Ich produktový rad zahŕňa postrekovače, ventily, riadiace jednotky, senzory a exteriérové osvetlenie navrhnuté s požitím najnovších technológii na zabezpečenie efektívneho zavlažovania a skrášlení životného prostredia.

Rain Bird Corporation

Rain Bird Corporation je priekopníkom v zavlažovacom priemysle s históriou siahajúcou až do roku 1933. Ponúka široký sortiment produktov, od postrekovačov a systémov   kvapkovej závlahy až po riadiace jednotky a senzory, všetky navrhnuté tak, aby šetrili vodu a zároveň zabezpečili optimálny zdravotný stav rastlín. Je to pravdepodobne najstaršia firma na trhu, ktorá sa venuje vývoju a výrobe zavlažovacích systémov pre golfové ihriská.


Porovnanie kvality a účinnosti závlahových systémov

Sprejové postrekovače

Firma Hunter Industries považuje svoju sériu sprejových postrekovačov Hunter PRO-SPRAY za najsilnejšiu a najuniverzálnejšiu v závlahovom odvetví. Určite v tejto sérii nájdete širší výber výšok výsuvov než u ekvivalentnej série Rain Bird 1800. Séria sprejových postrekovačov Rain Bird 1800 ale kvalitatívne v ničom nezaostáva za postrekovačmi Hunter PRO-SPRAY.

Najdôležitejším doplnkom sprejového postrekovača je tryska. Medzi najobľúbenejšie sprejové trysky patria trysky s nastaviteľnou výsečou. Najširšiu ponuku z pohľadu polomeru dostreku nájdeme v sérii Hunter PRO A. Ekvivalentom je séria Rain Bird HE-VAN, tieto trysky patria k tým najlepším čo môžeme na súčasnom trhu sprejových trysiek nájsť. Inovatívne technické riešenie v zavlažovaní trávnikov sú rotačno lúčové trysky Hunter MP ROTATOR. Ich ekvivalentom sú trysky Rain Bird R-VAN, u ktorých si pri štandardných aplikáciách vystačíte s menším počtom trysiek.

Rotačné postrekovače

Rotačný postrekovač Hunter PGP v čase svojho vzniku spôsobil revolúciu a stanovil nové štandardy v podobe rotačných postrekovačov ako ich poznáme dnes. Ich vývoj pokračuje a inovovanie pokračujú dodnes. Ekvivalentom je séria Rain Bird 5000 ktoré sú rovnako ako séria PGP od Hunteru všeobecne uznávané pre svoju spoľahlivosť a odolnosť.

Obaja výrobcovia pri oboch sériách zhodne ponúkajú prepracovaný systém trysiek typu MPR (okrem štandardne pribalených), ktoré maximalizujú rovnomernosť (účinnosť) závlahovej dávky na trávnik pri rôznych výsečiach postrekovačov. Tieto na trhu unikátne sady trysiek výrazným spôsobom uľahčujú návrh a realizáciu závlahového systému.

Riadiace jednotky

Pokiaľ ide o riadiace jednotky, obe značky poskytujú inteligentné možnosti. Riadiace jednotky Hunter Pro-C a Hunter X2 sú užívateľsky prívetivé a majú viacero možností programovania. Riadiace jednotky Rain Bird ESP sú známe svojou všestrannosťou a extra jednoduchým programovaním. Obe spoločnosti si dávajú záležať na inovovaní svojich riadiacich systémov do ktorých zakomponovávajú najaktuálnejšie požiadavky trhu pri zachovaní štandardov ovládania, na ktoré sú zákazníci zvyknutý.

Senzory

Hunter aj Rain Bird ponúkajú vysokokvalitné senzory. Jednoduchosťou a vysokou spoľahlivosťou sa vyznačuje káblový senzor zrážok Hunter RAIN-CLIK. Je to jeden z dôvodov prečo je tento senzor obľúbený aj u realizátorov iných značiek. Jeden z najobľúbenejších bezkáblových senzorov je Rain Bird WR2-RFC. Zaujímavou alternatívou je ET senzor Hunter SOLAR-SYNC jedná sa o senzorovú mini-stanicu merajúcu zrážky, slnečný svit a teplotu. Ekvivalent k tomuto typu senzoru u Rain Birdu nenájdeme.

Zákaznícky servis a podpora

Podľa našich skúseností Hunter aj Rain Bird ponúkajú chvályhodný zákaznícky servis. Poskytujú rýchle reakcie a komplexnú podporu dodávateľom, čím zabezpečujú rýchle vyriešenie akýchkoľvek problémov.

Inovácia a udržateľnosť

V oblasti inovácií a udržateľnosti robia Hunter aj Rain Bird významné pokroky. Veľké investície do výskumu a vývoja prinášajú špičkové produkty ktoré sa dokážu prispôsobiť meniacej sa klíme a sú účinnejšie v úspore vody. Aktuálnou témou vývoja riadiacich systémov pri oboch značkách je WiFi kompatibilita resp. prenesenie správy, kontroly a programovanie do on-line priestoru a integrácia riadiacich jednotiek závlahy do vyšších riadiacich systémov napr. inteligentného riadenia domu. Hunter ponúka skupinu riadiacich jednotiek zastrešenú aplikáciou pre ovládanie týchto jednotiek nazvanú Hunter HYDRAWISE.

Rain Bird ponúka Rain Bird LNK WIFI modul, ktorý spojením s kompatibilnými jednotkami Rain Bird umožňuje ovládanie týchto riadiacich jednotiek prostredníctvom WiFi.

Záver porovnania závlahových systémov Hunter a Rain Bird

Záverom možno povedať, že Hunter aj Rain Bird sú výnimočné značky v odvetví zavlažovania, pričom každá má svoje silné stránky. Voľba medzi Hunterom a Rain Birdom často závisí od konkrétnych požiadaviek projektu a osobných preferencií. Ako veľkoobchodná spoločnosť môžeme potvrdiť kvalitu a efektivitu oboch značiek a sme tu, aby sme vás previedli výberovým procesom, k spokojnosti vás a vašich zákazníkov.