Prejsť na hlávný obsah

Zavlažovanie rodinných záhrad

rodinné záhrady závlahy
rodinné záhrady závlahy

Závlahový systém zabezpečuje pre záhradu pekný a zdravý trávnik s rovnomerným zavlažovaním bez suchých alebo premočených miest. Mikrozávlaha je vhodná pre okrasnú aj úžitkovú záhradu pri nedostatku času na starostlivosť o závlahu. Zabezpečuje efektívne zavlažovanie aj pri nízkom vodnom zdroji.

Trendom sú statické postrekovače s rotačnými lúčovými tryskami, ktoré sa vyznačujú nízkym prietokom a nižším zrážkovým úhrnom. Voda sa dávkuje v menšom množstve za jednotku času a zabezpečuje tým infiltráciu do pôdy. Nižšie nároky na výdatnosť vodného zdroja umožňujú použitie čerpadiel s nižším prietokom.

riadiaca jednotka závlaha
riadiaca jednotka závlaha
postrekovače
postrekovače

Smart riadenie závlahového systému pomocou vysoko spoľahlivej riadiacej jednotky, ktorá umožňuje jednoduché i pokročilé nastavenia závlahového programu. Funkcie ako nastaviteľná pauza medzi sekciami, priradenie senzora pre vybrané sekcie sú samozrejmosťou. Zvýšená popularita WiFi pripojenia umožňuje on-line spravovanie závlahového programu z akéhokoľvek miesta.

Závlahový systém s minimálne dažďovým senzorom umožňuje efektívne zalievanie záhonov s okrasnou výsadbou, vyvýšených zeleninových hriadok, mobilieru na terase a balkónových kvetináčov. Dôležitým prvkom je použitie filtrácie pri napojení na mestskú vodu, čím sa predlžuje životnosť komponentov a zabezpečuje bezproblémová prevádzka systému.

Chcete nakupovať ako náš partner?

Registrujte sa a nakupujte v našom veľkoobchode s výhodnými zľavami, ktoré pre vás máme pripravené.

Ak ste už registrovaní, stačí sa prihlásiť a môžete začať nakupovať.

Máte otázku ohľadom závlah?

Ste našim zákazníkom alebo chcete sa ním stať? Využite naše dlhoročné skústenosti a odborné poradenstvo pri výbere závlah.

Najčastejšie otázky k závlahám

Najčastejšie otázky k závlahám

Koľko stojí automatický závlahový systém na záhradu o rozlohe asi 450m2?

Cena AZS je závislá od mnohých faktorov a i keď poznáme veľkosť, prvú orientačnú cenu možno očakávať po prvej obhliadke a po rozhovore a zistení  Vašich predstáv. Na cenu vplýva veľkosť záhrady, ktorú rozdelíme na jednotlivé zavlažované plochy -sekcie, tvar -členitosť pozemku, typ a výdatnosť vodného zdroja a značka výrobcu závlahových komponentov. Takže po obhliadke a zameraní Vašej záhrady vypracujeme projekt, na základe ktorého určíme cenu AZS.

Oplatí sa mi investovať do závlahového systému na trávnik, ktorý si dokážem poliať aj záhradnou hadicou?

Zrážky počas leta spravidla nebývajú pravidelné a rozdelené podľa potreby trávnika. V teplom letnom období trávnik potrebuje zálievku každý druhý deň. Je na Vás, akú kvalitu očakávate od trávnika, koľko máte času na polievanie a či dokážete poliať plochu rovnomerne hadicou. Nainštalovaním AZS docielite optimálne zaliaty trávnik počas celého vegetačného obdobia.  Trávnik nebude prepolievaný a tým ste ušetrili vodu a energiu. Z Vášho rozvrhu dňa si vyškrtnete poznámku “poliať  trávnik“ a odpadne Vám činnosť rozťahovania hadíc po záhrade.

Koľko vody potrebuje trávnik v lete? Aký je interval zavlažovania a ako dlho polievať trávnik?

Trávnik potrebuje v priebehu vegetácie odlišné množstvo vody. Na jar a jeseň zalievame menším množstvom ako v lete. V letnom období z dôvodu stúpajúcich teplôt je trávnik najviac náročný a závlahová dávka sa pohybuje medzi 28-40 litrov vody na týždeň.

Pre nastavenie dĺžky polievania je určujúce vedieť o aký typ postrekovača a trysky sa jedná. Statické postrekovače zo sprayovou tryskou nastavujeme na 2-10 min a pri použití MP rotátor trysky čas sa predĺži na 5-25 min. Rotačné postrekovače nastavujeme na 5-30 min. Uvedený rozsah upravíme podľa potreby,- či sa jedná o tienistú alebo slnečnú plochu a či je pôda ľahko priepustná -piesočnatá  alebo ťažko priepustná -ílovitá.

Môžem kombinovať rozdielne postrekovače a typy trysiek na jednej sekcii?

Kombinovať statické postrekovače so sprejovými  tryskami a rotačno-lúčovými tryskami  je nesprávne. Majú rozdielny zrážkový úhrn vody. Sprejové trysky sa vyznačujú podstatne vyšším úhrnom. Taktiež platí zásada, že nemožno zlúčiť do jednej sekcie statické postrekovače  s rotačnými postrekovačmi. Zavlažujú na rozdielnom princípe a majú rozdielne prietokové množstvo.

Partneri