Mikropostrekovače a zahmlovače
Mikrozávlaha je efektívny spôsob závlahy pre výrobný záhradnícky, sadovnícky a ovocinársky sektor, ale aj pre okrasné záhrady a väčšie sadové úpravy. Ide o špeciálnu skupinu produktov, ktoré umožňujú precízne a efektívne zásobovanie vodou pre rastliny.
Mikropostrekovače
Mikropostrekovače sú nenáročné na pracovný tlak, voda sa aplikuje v malých kvapkách. Sú určené na povrchovú montáž, krátky až stredne dlhý dostrek. Môžu byť umiestnené na povrchu alebo nad zavlažovanými rastlinami. Ide o vhodnú voľbu pre záhradnícky, sadovnícky a ovocinársky sektor, aj pre okrasné záhrady a väčšie sadové úpravy.

Statický a dynamický mikropostrekovač


Mechanizmus rozstrekovania vody môže byť statický alebo dynamický. Statický systém prúd vody strieka cez malý otvor, zatiaľ čo dynamický systém vodu rozstrekuje pomocou rotujúcej súčasti. Mikropostrekovače sú vhodné pre použitie v kvetinových záhonoch a v okrasnej záhrade, kde nie je možné inštalovať kvapkovú hadicu.
Mikropostrekovače sú vhodné pre výsadby kríkov, plošné zavlažovanie pôdy, závlahu zeleniny a skaliek v okrasnej záhrade. Sú lepšou alternatívou ako kvapková hadica, nenápadné a vhodné pre závlahu väčších kvetináčov.
Proti mrazová závlaha
Mikropostrekovače sa používajú v ovocnej výsadbe a v malých vinohradoch ako ochrana proti neskorým mrazom. Slúžia na protimrazovú závlahu.

Zahmľovače
Zahmľovače sú špeciálnou kategóriou mikropostrekovačov pre výrobný sektor. Využitie nájdu v pestovaní tropických rastlín v skleníkoch a mäsožravých rastlín. Sú to statické mikropostrekovače, ktoré uvoľňujú vodu cez malé otvory vytvárajúce mikrokvapky pre efekt hmly.

Chcete nakupovať ako náš partner?
Registrujte sa a nakupujte v našom veľkoobchode s výhodnými zľavami, ktoré pre vás máme pripravené.
Ak ste už registrovaní, stačí sa prihlásiť a môžete začať nakupovať.
Máte otázku ohľadom závlah?
Ste našim zákazníkom alebo chcete sa ním stať? Využite naše dlhoročné skústenosti a odborné poradenstvo pri výbere závlah.

Najčastejšie otázky k závlahám
Koľko stojí automatický závlahový systém na záhradu o rozlohe asi 450m2?
Cena AZS je závislá od mnohých faktorov a i keď poznáme veľkosť, prvú orientačnú cenu možno očakávať po prvej obhliadke a po rozhovore a zistení Vašich predstáv. Na cenu vplýva veľkosť záhrady, ktorú rozdelíme na jednotlivé zavlažované plochy -sekcie, tvar -členitosť pozemku, typ a výdatnosť vodného zdroja a značka výrobcu závlahových komponentov. Takže po obhliadke a zameraní Vašej záhrady vypracujeme projekt, na základe ktorého určíme cenu AZS.
Oplatí sa mi investovať do závlahového systému na trávnik, ktorý si dokážem poliať aj záhradnou hadicou?
Zrážky počas leta spravidla nebývajú pravidelné a rozdelené podľa potreby trávnika. V teplom letnom období trávnik potrebuje zálievku každý druhý deň. Je na Vás, akú kvalitu očakávate od trávnika, koľko máte času na polievanie a či dokážete poliať plochu rovnomerne hadicou. Nainštalovaním AZS docielite optimálne zaliaty trávnik počas celého vegetačného obdobia. Trávnik nebude prepolievaný a tým ste ušetrili vodu a energiu. Z Vášho rozvrhu dňa si vyškrtnete poznámku “poliať trávnik“ a odpadne Vám činnosť rozťahovania hadíc po záhrade.
Koľko vody potrebuje trávnik v lete? Aký je interval zavlažovania a ako dlho polievať trávnik?
Trávnik potrebuje v priebehu vegetácie odlišné množstvo vody. Na jar a jeseň zalievame menším množstvom ako v lete. V letnom období z dôvodu stúpajúcich teplôt je trávnik najviac náročný a závlahová dávka sa pohybuje medzi 28-40 litrov vody na týždeň.
Pre nastavenie dĺžky polievania je určujúce vedieť o aký typ postrekovača a trysky sa jedná. Statické postrekovače zo sprayovou tryskou nastavujeme na 2-10 min a pri použití MP rotátor trysky čas sa predĺži na 5-25 min. Rotačné postrekovače nastavujeme na 5-30 min. Uvedený rozsah upravíme podľa potreby,- či sa jedná o tienistú alebo slnečnú plochu a či je pôda ľahko priepustná -piesočnatá alebo ťažko priepustná -ílovitá.
Môžem kombinovať rozdielne postrekovače a typy trysiek na jednej sekcii?
Kombinovať statické postrekovače so sprejovými tryskami a rotačno-lúčovými tryskami je nesprávne. Majú rozdielny zrážkový úhrn vody. Sprejové trysky sa vyznačujú podstatne vyšším úhrnom. Taktiež platí zásada, že nemožno zlúčiť do jednej sekcie statické postrekovače s rotačnými postrekovačmi. Zavlažujú na rozdielnom princípe a majú rozdielne prietokové množstvo.
Partneri












