Prejsť na hlávný obsah

Záhradné textílie

textílie agropotreby
textílie agropotreby

Netkané a tkané textílie pre záhradníctvo sú ideálne na separáciu mulčovacích materiálov od podkladu. Používajú sa v rôznych veľkostiach a prevedeniach, vďaka čomu sú vhodné pre rôzne typy záhrad. Tieto textílie sú odolné proti UV žiareniu a poveternostným vplyvom, čo znamená, že vydržia dlhšie a zachovajú svoju funkčnosť. Sú ľahko použiteľné a uľahčujú prácu pri údržbe záhrady.

Využite naše dlhoročné skúsenosti, odborné poradenstvo a kontaktujte nás.

netkané textílie

Netkané textílie

Netkané textílie sa v záhradníctve používajú na mulčovanie záhonov. Sú dostupné v čiernej alebo hnedej farbe s hustotou 50g/m2 a slúžia na zabránenie rastu nežiadúcej buriny, zadržiavanie vyššej vlhkosti a oddelenie mulčovacích materiálov od pôdy.

Biele netkané textílie sa používajú hlavne na zakrytie vegetácie pred mrazmi a škodcami alebo ako izolácia kvetináčov.

tkané fólie

Tkané textílie

Tkané textílie s vysokou životnosťou sú vyrobené z polypropylénových vlákien v hustotách 100 a 130g/m2. Ich široké využitie zahŕňa ovocné a okrasné škôlkarstvo, zakladanie pestovateľských a predajných plôch, vytváranie chodníkov a ako separačnú vrstvu v drenáži. Tkané textílie tiež dobre slúžia ako mulčovací materiál pre okrasné záhony.“

Jutová netkaná textília prírodná

Protierózna rohož

Jutové a kokosové protierózne siete slúžia ako ochrana svahu proti erózií. Chránia výsev, výsadbu na strmých svahoch záhradách, cestných či železničných násypoch a brehoch jazierok.

Chcete nakupovať ako náš partner?

Registrujte sa a nakupujte v našom veľkoobchode s výhodnými zľavami, ktoré pre vás máme pripravené.

Ak ste už registrovaní, stačí sa prihlásiť a môžete začať nakupovať.

Máte otázku ohľadom záhrady?

Ste našim zákazníkom alebo chcete sa ním stať? Využite naše dlhoročné skústenosti a odborné poradenstvo pri výbere správneho produktu do záhrady.

Hnojenie trávnika

Najčastejšie otázky k záhrade

Ako hnojiť trávnik na jar?

Na jar volíme hnojivá s vyšším obsahom dusíka (N), ktorý podporí rast a zazelenanie trávnika po zime.

Aký substrát mám použiť do vyvýšených záhonov?

Správna voľba substrátu záleží od typu rastlín, ktoré chceme vysadiť do vyvýšených záhonov. Pre zeleninu použijeme kombináciu kompostu a rašeliny, pre bylinky volíme ľahší substrát s vysokým podielom vzduchu s dobrou drenážou, pre konifery a väčšinu okrasných rastlín môžeme použiť substráty s vysokým podielom rašeliny s hrubšou štruktúrou s prídavkom kokosu.

Aké mulčovacie materiály použiť do záhonov?

Mulčovacie materiály volíme podľa stanovištia, druhu rastlín a podľa toho aký estetický výsledok chceme dosiahnuť. Najbežnejšie mulčovacie materiály: smreková kôra, borovicová kôra, píniová kôra, štiepky, okrasné kamene omieľané alebo drvené.

Aké je využitie tieniacich sietí?

Tieniace siete najčastejšie používame na pripevnenie k pletivám za účelom zabránenia neželaných pohľadov, spomalenia veterného prúdenia, blokovania rozšírenia burinových druhov rastlín z okolitých pozemkov.

Aké trávové osivo použiť do sucha?

Do suchších stanovíšť používame trávne zmesi, ktoré hlboko korenia a majú pevnejší list. Medzi najčastejšie trávy do suchších stanovíšť patrí Kostrava trsteníkovitá.

Partneri