Prejsť na hlávný obsah

Záhradné siete

siete agropotreby
siete agropotreby

V našej ponuke záhradníckych potreby nájdete aj tieniace siete, podporné siete a siete proti vtákom. Tieniace siete slúžia na tienenie plodín a rastlín pred priamym slnečným žiarením, podporné siete na podoprenie rastlín a siete proti vtákom slúžia na ochranu plodín pred poškodením vtáctvom.

Všetky tieto siete sú vyrobené z kvalitných materiálov, aby zabezpečili dlhú životnosť. Využite naše dlhoročné skúsenosti, odborné poradenstvo a kontaktujte nás.

tieniace siete

Tieniace siete

Tieniace siete sú ideálnym riešením pre záhradné priestory, terasy aj komerčné priestory. Používajú sa na zníženie tepla a UV žiarenia, zlepšenie kvality vzduchu a ochranu pred vetrom.

Sú dostupné troch farebných vyhotoveniach – zelená, hnedá a antracitová, hustotách tienivosti 30 % – do 99 % a rôznych veľkostiach, čo umožňuje prispôsobiť ich vašim potrebám.

podporné siete

Podporné siete

Podporné siete sú praktickým pomocníkom pri pestovaní všetkých popínavých rastlín. Sú vyrobené z veľmi pevného materiálu, takže dokážu podoprieť aj ťažké plody. Poskytujú oporu pre uhorky, fazuľu, hrach, paradajky a ďalšie popínavé zeleniny.

Sú tiež vhodné pre pestovanie klematisu, brečtanu a iných popínavých rastlín. V horizontálnej polohe sa s úspechom používajú aj na pestovanie kvetov pre rez.

Výhody pestovania na sieti:

  • niekoľkonásobne vyššia úroda,
  • pestovaná zelenina je na sieti prevzdušňovaná, a preto sa výrazne odďaľuje napadnutie rastlín plesňovými chorobami,
  • pri zalievaní sa dostáva voda priamo ku koreňom,
  • plody sú čisté a je k nim ľahší prístup, preto aj ich zber je rýchlejší a jednoduchší,
  • sieť možno ľubovoľne strihať, nerozpletá sa, UV stabilizovaná, použiteľná niekoľko rokov,
  • môže byť celoročne vystavená pôsobeniu vonkajších vplyvov.
siete proti vtákom

Siete proti vtákom

Siete proti vtákom sú jedným z efektívnych riešení na ochranu ovocných a zeleninových plodov pred ozobaním vtákov.

Sú vyrobené z kvalitných materiálov, ktoré sú odolné proti poveternostným vplyvom a UV žiareniu. Ľahko sa inštalujú a poskytujú ochranu počas celého vegetačného obdobia. Sú vhodné pre použitie na vinohradoch, čerešniach, jahodách a iných plodinách.

Chcete nakupovať ako náš partner?

Registrujte sa a nakupujte v našom veľkoobchode s výhodnými zľavami, ktoré pre vás máme pripravené.

Ak ste už registrovaní, stačí sa prihlásiť a môžete začať nakupovať.

Máte otázku ohľadom záhrady?

Ste našim zákazníkom alebo chcete sa ním stať? Využite naše dlhoročné skústenosti a odborné poradenstvo pri výbere správneho produktu do záhrady.

Hnojenie trávnika

Najčastejšie otázky k záhrade

Ako hnojiť trávnik na jar?

Na jar volíme hnojivá s vyšším obsahom dusíka (N), ktorý podporí rast a zazelenanie trávnika po zime.

Aký substrát mám použiť do vyvýšených záhonov?

Správna voľba substrátu záleží od typu rastlín, ktoré chceme vysadiť do vyvýšených záhonov. Pre zeleninu použijeme kombináciu kompostu a rašeliny, pre bylinky volíme ľahší substrát s vysokým podielom vzduchu s dobrou drenážou, pre konifery a väčšinu okrasných rastlín môžeme použiť substráty s vysokým podielom rašeliny s hrubšou štruktúrou s prídavkom kokosu.

Aké mulčovacie materiály použiť do záhonov?

Mulčovacie materiály volíme podľa stanovištia, druhu rastlín a podľa toho aký estetický výsledok chceme dosiahnuť. Najbežnejšie mulčovacie materiály: smreková kôra, borovicová kôra, píniová kôra, štiepky, okrasné kamene omieľané alebo drvené.

Aké je využitie tieniacich sietí?

Tieniace siete najčastejšie používame na pripevnenie k pletivám za účelom zabránenia neželaných pohľadov, spomalenia veterného prúdenia, blokovania rozšírenia burinových druhov rastlín z okolitých pozemkov.

Aké trávové osivo použiť do sucha?

Do suchších stanovíšť používame trávne zmesi, ktoré hlboko korenia a majú pevnejší list. Medzi najčastejšie trávy do suchších stanovíšť patrí Kostrava trsteníkovitá.

Partneri