Prejsť na hlávný obsah

Koly a bambusy

koly bambus rákos
koly bambus rákos

Pre oporné koly používame len kvalitné prírodné materiály ktoré sú ideálne pre vašu záhradu a krajinu. Bambus ako rohože, špaliere alebo tyče.

Využite naše dlhoročné skúsenosti, odborné poradenstvo a kontaktujte nás.

koly

Koly

Oporné koly z borovicového dreva sú ideálnym riešením pre podporu stromov. Dostupné v priemeroch 5 cm a 6 cm s dĺžkou 250 cm, sú vhodné pre fixáciu 3 kol k jednému stromu. Pre ich fixovanie, prepojenie sa používajú pol koly s priemerom 6 cm. Pre konečné ukotvenie stromu k oporným kolom sa využíva viazací popruh v šírke 2,5 – 3,5 cm prípadne jutový pás v šírke 10 – 15 cm.

bambus

Bambus

Bambus je prírodný materiál, ktorý sa využíva na výrobu rôznych produktov pre záhradníctvo ako sú bambusové rohože, tyče, mriežky a špaliere.

Sú k dispozícii v rôznych veľkostiach a dĺžkach pre rôzne účely, ako napríklad oplotenie, oporu pre rastliny a konštrukcie pre popínavé rastliny ako o ruže, klematis. Bambus je veľmi pevný a pružný, čo z neho robí ideálny materiál pre tieto účely.

Oceľová záhradná tyč 1,6cm x 180cm

Poplastované záhradné tyče

Záhradná oceľová tyč je potiahnutá vrstvou zelenej PE, ktorá sa ideálne hodí k rastlinám a je odolná voči poveternostným podmienkam.

Použitie na na podporu rastlín. V kombinácii s inými prvkami, ako sú konektory alebo svorky, môže vytvoriť konštrukciu dokonale vyhovujúcu potrebám používateľa.

Chcete nakupovať ako náš partner?

Registrujte sa a nakupujte v našom veľkoobchode s výhodnými zľavami, ktoré pre vás máme pripravené.

Ak ste už registrovaní, stačí sa prihlásiť a môžete začať nakupovať.

Máte otázku ohľadom záhrady?

Ste našim zákazníkom alebo chcete sa ním stať? Využite naše dlhoročné skústenosti a odborné poradenstvo pri výbere správneho produktu do záhrady.

Hnojenie trávnika

Najčastejšie otázky k záhrade

Ako hnojiť trávnik na jar?

Na jar volíme hnojivá s vyšším obsahom dusíka (N), ktorý podporí rast a zazelenanie trávnika po zime.

Aký substrát mám použiť do vyvýšených záhonov?

Správna voľba substrátu záleží od typu rastlín, ktoré chceme vysadiť do vyvýšených záhonov. Pre zeleninu použijeme kombináciu kompostu a rašeliny, pre bylinky volíme ľahší substrát s vysokým podielom vzduchu s dobrou drenážou, pre konifery a väčšinu okrasných rastlín môžeme použiť substráty s vysokým podielom rašeliny s hrubšou štruktúrou s prídavkom kokosu.

Aké mulčovacie materiály použiť do záhonov?

Mulčovacie materiály volíme podľa stanovištia, druhu rastlín a podľa toho aký estetický výsledok chceme dosiahnuť. Najbežnejšie mulčovacie materiály: smreková kôra, borovicová kôra, píniová kôra, štiepky, okrasné kamene omieľané alebo drvené.

Aké je využitie tieniacich sietí?

Tieniace siete najčastejšie používame na pripevnenie k pletivám za účelom zabránenia neželaných pohľadov, spomalenia veterného prúdenia, blokovania rozšírenia burinových druhov rastlín z okolitých pozemkov.

Aké trávové osivo použiť do sucha?

Do suchších stanovíšť používame trávne zmesi, ktoré hlboko korenia a majú pevnejší list. Medzi najčastejšie trávy do suchších stanovíšť patrí Kostrava trsteníkovitá.

Partneri