Prejsť na hlávný obsah

Profi substráty

substráty profi
substráty profi

Profesionálne substráty sú špeciálne navrhnuté pre profesionálne záhradníctvo a sú vyrobené z najkvalitnejších prírodných surovín, ako je borkovaná biele rašelina, profesionálne hnojivá, zeolit a železo v chelátovej forme.

Vďaka svojmu unikátnemu zloženiu tieto substráty poskytujú vysoké množstvo živín a zabezpečujú optimálnu vlhkosť a aeráciu pre korene.

Využite naše dlhoročné skúsenosti, odborné poradenstvo a kontaktujte nás.

florcom profi

Substráty pre kvetinárov a zeleninárov

Profesionálne pestovanie kvetín a zeleniny si vyžaduje používanie profi substrátov so zložením z kvalitných surovín, ktoré je špeciálne prispôsobené pestovateľským požiadavkám pestovaných rastlín.

florcom profi

Substráty pre škôlkárov

Kvalitný substrát je základom pre úspešné pestovanie okrasných rastlín v kontajneroch. Naše profi substráty sú vhodné pre dlhodobé pestovanie v kontajneroch alebo v záhonoch vďaka ich zloženiu.

Ponúkame aj substráty pre trvalky, ihličnany, listnáče, ovocné a okrasné škôlky.

florcom profi

Substráty na realizácie záhrad

Vyberte si správny substrát pre vaše záhradnícke realizácie. Naša ponuka zahŕňa profesionálne substráty pre všetky vaše potreby a údržbu záhrady.

Zelené strechy

Ponúkame tiež špeciálne substráty a materiály určené pre zelené vegetačné strechy.

Chcete nakupovať ako náš partner?

Registrujte sa a nakupujte v našom veľkoobchode s výhodnými zľavami, ktoré pre vás máme pripravené.

Ak ste už registrovaní, stačí sa prihlásiť a môžete začať nakupovať.

Máte otázku ohľadom záhrady?

Ste našim zákazníkom alebo chcete sa ním stať? Využite naše dlhoročné skústenosti a odborné poradenstvo pri výbere správneho produktu do záhrady.

Hnojenie trávnika

Najčastejšie otázky k záhrade

Ako hnojiť trávnik na jar?

Na jar volíme hnojivá s vyšším obsahom dusíka (N), ktorý podporí rast a zazelenanie trávnika po zime.

Aký substrát mám použiť do vyvýšených záhonov?

Správna voľba substrátu záleží od typu rastlín, ktoré chceme vysadiť do vyvýšených záhonov. Pre zeleninu použijeme kombináciu kompostu a rašeliny, pre bylinky volíme ľahší substrát s vysokým podielom vzduchu s dobrou drenážou, pre konifery a väčšinu okrasných rastlín môžeme použiť substráty s vysokým podielom rašeliny s hrubšou štruktúrou s prídavkom kokosu.

Aké mulčovacie materiály použiť do záhonov?

Mulčovacie materiály volíme podľa stanovištia, druhu rastlín a podľa toho aký estetický výsledok chceme dosiahnuť. Najbežnejšie mulčovacie materiály: smreková kôra, borovicová kôra, píniová kôra, štiepky, okrasné kamene omieľané alebo drvené.

Aké je využitie tieniacich sietí?

Tieniace siete najčastejšie používame na pripevnenie k pletivám za účelom zabránenia neželaných pohľadov, spomalenia veterného prúdenia, blokovania rozšírenia burinových druhov rastlín z okolitých pozemkov.

Aké trávové osivo použiť do sucha?

Do suchších stanovíšť používame trávne zmesi, ktoré hlboko korenia a majú pevnejší list. Medzi najčastejšie trávy do suchších stanovíšť patrí Kostrava trsteníkovitá.

Partneri