Prejsť na hlávný obsah

Mulčovacia kôra

mulčovacia kôra
mulčovacia kôra

Mulčovacia kôra sa s obľubou používa ako krycia vrstva pre pôdu a je skvelým spôsobom ako zlepšiť vzhľad zelených plôch a zároveň plní praktickú funkciu. Chráni záhon pred burinami, pomáha udržiavať vlhkosť a úrodnosť pôdy, v zime chráni korene rastlín pred mrazom. Mulčovacia kôra je ideálna pre profesionálne záhradníctvo ale aj v domácom použití.

V našej ponuke nájdete smrekovú, borovicovú, a píniovú kôru v rôznych frakciách a baleniach.

Využite naše dlhoročné skúsenosti, odborné poradenstvo a kontaktujte nás.

píniová kôra

Píniová kôra

Mulčovacia Píniová kôra najvyššej kvality je vyrobená výlučne z Pinus pinaster – Pinie z Galícijských hôr severného Španielska. Zaručuje tým jedinečné vlastnosti – farbu, čerstvosť, zloženie, trvanlivosť, štruktúru a veľkosť. Používa sa na mulčovanie a ako dekorácia v okrasných záhradách, k pokrytiu hrantíkov, kvetináčov a k ďalším finálnym dekoratívnym úpravám interiérových a exteriérových plôch.

Píniová kôra má podstatne dlhšiu trvanlivosť a vyššiu estetickú hodnotu ako bežná kôra. Má dlhodobú stálosť štruktúry a odolnosť voči vplyvom počasia a hnilobe. Jej obnova sa odporúča na rozdiel od bežnej kôry za 4 – 6 rokov. Menšie frakcie sú vynikajúce taktiež ako substrát pre orchideje, ale má uplatnenie aj ako substrát do všetkých typov suchých i vlhkých terárií.

borovicová kôra

Borovicová kôra

Mulčovacia borovicová kôra je špeciálne drvená a triedená kôra do rôznych frakcií je určená k zakrývaniu pôdy a mulčovaniu. Zabraňuje rastu buriny, udržuje pôdnu vlhkosť a chráni rastliny pred mrazom. Je trvanlivejšia ako Smreková kôra. Má vyššiu estetickú hodnotu, stačí ju rozsypať na povrch pôdy okolo rastlín a jemne ju zapracovať do pôdy.

smreková kôra

Smreková kôra

Mulčovacia smreková kôra je špeciálne drvená a triedená kôra je určená k zakrývaniu pôdy a mulčovaniu. Zabraňuje rastu buriny, udržuje pôdnu vlhkosť a chráni rastliny pred mrazom. Postupným rozkladom dodáva pôde živiny a organické látky. Ide o čistý prírodný produkt.

Chcete nakupovať ako náš partner?

Registrujte sa a nakupujte v našom veľkoobchode s výhodnými zľavami, ktoré pre vás máme pripravené.

Ak ste už registrovaní, stačí sa prihlásiť a môžete začať nakupovať.

Máte otázku ohľadom záhrady?

Ste našim zákazníkom alebo chcete sa ním stať? Využite naše dlhoročné skústenosti a odborné poradenstvo pri výbere správneho produktu do záhrady.

Hnojenie trávnika

Najčastejšie otázky k záhrade

Ako hnojiť trávnik na jar?

Na jar volíme hnojivá s vyšším obsahom dusíka (N), ktorý podporí rast a zazelenanie trávnika po zime.

Aký substrát mám použiť do vyvýšených záhonov?

Správna voľba substrátu záleží od typu rastlín, ktoré chceme vysadiť do vyvýšených záhonov. Pre zeleninu použijeme kombináciu kompostu a rašeliny, pre bylinky volíme ľahší substrát s vysokým podielom vzduchu s dobrou drenážou, pre konifery a väčšinu okrasných rastlín môžeme použiť substráty s vysokým podielom rašeliny s hrubšou štruktúrou s prídavkom kokosu.

Aké mulčovacie materiály použiť do záhonov?

Mulčovacie materiály volíme podľa stanovištia, druhu rastlín a podľa toho aký estetický výsledok chceme dosiahnuť. Najbežnejšie mulčovacie materiály: smreková kôra, borovicová kôra, píniová kôra, štiepky, okrasné kamene omieľané alebo drvené.

Aké je využitie tieniacich sietí?

Tieniace siete najčastejšie používame na pripevnenie k pletivám za účelom zabránenia neželaných pohľadov, spomalenia veterného prúdenia, blokovania rozšírenia burinových druhov rastlín z okolitých pozemkov.

Aké trávové osivo použiť do sucha?

Do suchších stanovíšť používame trávne zmesi, ktoré hlboko korenia a majú pevnejší list. Medzi najčastejšie trávy do suchších stanovíšť patrí Kostrava trsteníkovitá.

Partneri