Prejsť na hlávný obsah

Príslušenstvo k trávnikom

príslušenstvo k trávnikom trávnik
príslušenstvo k trávnikom trávnik

Naše príslušenstvo k trávnikom zahŕňa všetko potrebné pre starostlivosť o trávniky. Ponúkame kvalitné ICL aplikátory pre účinnú aplikáciu hnojív, krtko pletivá, pletivá Polynet ako ochranu proti narúšaniu trávnej mačiny alebo záhradné lišty. Všetky naše produkty sú od renomovaných výrobcov a spĺňajú najvyššie štandardy kvality.

Využite naše dlhoročné skúsenosti, odborné poradenstvo a kontaktujte nás.

icl aplikátor wheels

ICL aplikátory

Aplikátory od spoločnosti ICL sú odolné, ľahko sa používajú a ponúkajú to najlepšie pre účinnú aplikáciu hnojív.

Spoločnosť ICL ponúka kompletný sortiment rotačných, štrbinových aj ručných aplikátorov hnojív. ICL aplikátory sú navrhnuté tak, aby zaistili s použitím vysoko kvalitných produktov ICL vynikajúce výsledky.

krtko pletivo

Krtko pletivo

Krtko pletivo je ideálnym riešením pre ochranu pred škodcami a burinou. Vďaka svojej trvanlivosti a vysokým hustotám polypropylénových vlákien 100 a 130g/m2 poskytuje dlhodobú ochranu a zároveň umožňuje rastlinám dýchať.

Pletivo je vhodné pre použitie v ovocnom a okrasnom škôlkarstve, pri zakladaní pestovateľských, predajných plôch, chodníkov a ako separačná vrstva v drenáži, ale aj ako mulčovací materiál v okrasných záhonoch.

polynet

Polynet

Pletivo Polynet 401 R je vyrábané z vysoko odolného polyetylénu, ktorý je odolný voči vplyvom počasia a zároveň zdravotne nezávadný. Poskytuje ochranu proti narúšaniu trávnej mačiny vplyvom pôdneho edafónu na plochách ako sú futbalové, golfové ihriská alebo záhrady, zároveň zvyšuje stabilitu trávnej mačiny proti mechanickej záťaži.

príchytka na pletivo

Príchytka na pletivo

Plastové čierne kotviace kolíky na upevnenie a uchytenie sietí, netkaných a tkaných mulčovacích textílií, rohoží na zatrávnených plochách, záhonoch a strmých svahoch.

záhradná lišta

Záhradná lišta

Záhradná lišta je ľahká, ľubovoľne tvarovateľná lišta čiernej farby, ktorej použitie si nevyžaduje výkopové práce.

Využitie záhradnej lišty

  • Je vhodná nielen ako obrubník
  • Na oddelenie útvarov v trávnatých plochách z iných materiálov, ako napríklad štrk alebo kôra
  • Aj pri pokladaní zámkovej dlažby
  • Lišta umožňuje tvarovanie dlažby do oblúkov, kruhov bez pracného rezania betónových obrubníkov s omnoho lepším estetickým výsledkom
  • Pri kladení betónovej dlažby
  • pri kladení terasových dlažieb alebo prírodných kociek.
  • Lištu môžete využiť aj ako dilatačnú lištu do betónu,
  • Na zarovnanie betónových plôch či ako konštrukčnú lištu.

Kotvenie sa realizuje pomocou plastových klincov.

Chcete nakupovať ako náš partner?

Registrujte sa a nakupujte v našom veľkoobchode s výhodnými zľavami, ktoré pre vás máme pripravené.

Ak ste už registrovaní, stačí sa prihlásiť a môžete začať nakupovať.

Máte otázku ohľadom záhrady?

Ste našim zákazníkom alebo chcete sa ním stať? Využite naše dlhoročné skústenosti a odborné poradenstvo pri výbere správneho produktu do záhrady.

Hnojenie trávnika

Najčastejšie otázky k záhrade

Ako hnojiť trávnik na jar?

Na jar volíme hnojivá s vyšším obsahom dusíka (N), ktorý podporí rast a zazelenanie trávnika po zime.

Aký substrát mám použiť do vyvýšených záhonov?

Správna voľba substrátu záleží od typu rastlín, ktoré chceme vysadiť do vyvýšených záhonov. Pre zeleninu použijeme kombináciu kompostu a rašeliny, pre bylinky volíme ľahší substrát s vysokým podielom vzduchu s dobrou drenážou, pre konifery a väčšinu okrasných rastlín môžeme použiť substráty s vysokým podielom rašeliny s hrubšou štruktúrou s prídavkom kokosu.

Aké mulčovacie materiály použiť do záhonov?

Mulčovacie materiály volíme podľa stanovištia, druhu rastlín a podľa toho aký estetický výsledok chceme dosiahnuť. Najbežnejšie mulčovacie materiály: smreková kôra, borovicová kôra, píniová kôra, štiepky, okrasné kamene omieľané alebo drvené.

Aké je využitie tieniacich sietí?

Tieniace siete najčastejšie používame na pripevnenie k pletivám za účelom zabránenia neželaných pohľadov, spomalenia veterného prúdenia, blokovania rozšírenia burinových druhov rastlín z okolitých pozemkov.

Aké trávové osivo použiť do sucha?

Do suchších stanovíšť používame trávne zmesi, ktoré hlboko korenia a majú pevnejší list. Medzi najčastejšie trávy do suchších stanovíšť patrí Kostrava trsteníkovitá.

Partneri