Prejsť na hlávný obsah

Trávnikové hnojivá

trávnikové hnojivá takács
trávnikové hnojivá takács

Trávnikové hnojivá sú nevyhnutné pre krásne a zdravé trávniky, podporujú rast, zvýšenie odolnosti voči chorobám a sú vhodné na na ošetrenie trávnika proti machu a burinám. Ponúkame hnojivá od renomovaných výrobcov vyrobené z kvalitných surovín a obsahujú všetky dôležité živiny pre rast trávy.

Využite naše dlhoročné skúsenosti, odborné poradenstvo a kontaktujte nás.

Obaľované trávnikové hnojivá s riadeným uvoľňovaním

lsp full season pack

Landscapper Pro

Landscaper PRO Full season je hnojivo s dlhodobou účinnosťou, ktoré poskytuje trávniku postupné uvoľňovanie živín. Prispôsobí sa rastovým fázam trávnika, čo znamená, že trávnik rastie rovnomerne a zdravo bez prebytku zelenej plochy. Každá granula obsahuje všetky potrebné živiny.

Výsledkom použitia hnojiva s pomalým a riadením uvoľňovaním živín je menšie plytvanie a zároveň zdravšie trávniky.

sportmaster crf mini pack

Sportmaster CRF mini

Sportsmaster CRF Mini Stress Control je ideálne hnojivo pre trávniky, ktoré sú vystavené extrémnym teplotám alebo pre trávniky, ktoré sa chystajú na zimu.

Hnojivo kombinuje technológiu riadeného uvoľňovania živín a viaczložkových minigranulovaných hnojív, ktoré zaisťujú rovnomerný rast bez prudkých výkyvov. Časť minigranúl hnojiva nie je obalená, čo umožňuje rýchle oživenie trávnika.

proturf xml pack

ProTurf

ProTurf hnojivo poskytuje dlhodobú výživu a pomáha pri tvorbe zelenej a hustej trávy. Vďaka technológii riadeného uvoľňovania sa živiny po počiatočnej reakcii uvoľňujú postupne a rovnomerne počas 2-3 mesiacov, čo zabezpečuje rovnomerný rast a zdravý trávnik.

Hnojivá obsahujú kryštalický polyhalit – nové zmesové hnojivo obsahujúce v jednej granuli štyri makroživiny (K, MgO, CaO a S).

Trávnikové hnojivá s predĺženým
uvoľňovaním dusíka

novatec classic

Profesionálne NPK hnojivá s inhibítorom nitrifikácie

NPK hnojivá s predĺženým uvoľňovaním dusíka ponúka efektívne riešenie pre vašu záhradu alebo farmy. S použitím inhibítora nitrifikácie dochádza k zníženiu strát nitrátového dusíku a umožňuje skorší termín aplikácie. Doba účinnosti hnojív sa pohybuje v rozpätí 6 – 10 týždňov a závisí od vonkajších faktorov. V našej ponuke nájdete hnojivá z rady Compo, ktoré sú špičkou v tejto oblasti.

Konvenčné trávnikové hnojivá

trávnikové hnojivo bucket

Kombinované NPK hnojivá

Hnojivá s predĺženým uvoľňovaním dusíka sú ideálne pre trávniky, ktoré potrebujú dlhodobé a pravidelné hnojenie. Tieto kombinované NPK hnojivá pôsobia 3 až 4 týždne. Sú vhodné pre rekreačné trávniky s nižším zaťažením, ako napríklad Expert trávníček, Travstar a Compo Expert.

Chcete nakupovať ako náš partner?

Registrujte sa a nakupujte v našom veľkoobchode s výhodnými zľavami, ktoré pre vás máme pripravené.

Ak ste už registrovaní, stačí sa prihlásiť a môžete začať nakupovať.

Máte otázku ohľadom záhrady?

Ste našim zákazníkom alebo chcete sa ním stať? Využite naše dlhoročné skústenosti a odborné poradenstvo pri výbere správneho produktu do záhrady.

Hnojenie trávnika

Najčastejšie otázky k záhrade

Ako hnojiť trávnik na jar?

Na jar volíme hnojivá s vyšším obsahom dusíka (N), ktorý podporí rast a zazelenanie trávnika po zime.

Aký substrát mám použiť do vyvýšených záhonov?

Správna voľba substrátu záleží od typu rastlín, ktoré chceme vysadiť do vyvýšených záhonov. Pre zeleninu použijeme kombináciu kompostu a rašeliny, pre bylinky volíme ľahší substrát s vysokým podielom vzduchu s dobrou drenážou, pre konifery a väčšinu okrasných rastlín môžeme použiť substráty s vysokým podielom rašeliny s hrubšou štruktúrou s prídavkom kokosu.

Aké mulčovacie materiály použiť do záhonov?

Mulčovacie materiály volíme podľa stanovištia, druhu rastlín a podľa toho aký estetický výsledok chceme dosiahnuť. Najbežnejšie mulčovacie materiály: smreková kôra, borovicová kôra, píniová kôra, štiepky, okrasné kamene omieľané alebo drvené.

Aké je využitie tieniacich sietí?

Tieniace siete najčastejšie používame na pripevnenie k pletivám za účelom zabránenia neželaných pohľadov, spomalenia veterného prúdenia, blokovania rozšírenia burinových druhov rastlín z okolitých pozemkov.

Aké trávové osivo použiť do sucha?

Do suchších stanovíšť používame trávne zmesi, ktoré hlboko korenia a majú pevnejší list. Medzi najčastejšie trávy do suchších stanovíšť patrí Kostrava trsteníkovitá.

Partneri