Prejsť na hlávný obsah

Trávnikové osivá

osivá takács
osivá takács

Naše trávnikové osivá sú vybrané od renomovaných výrobcov a poskytujú vysokú klíčivosť a kvalitu. Vďaka ich vysokému obsahu živín a stopových prvkov poskytujú trávnikom krásny a zdravý vzhľad. V ponuke máme široký sortiment trávnikových osív, trávnych zmesí pre športové trávniky, parky, sady a lúky.

Využite naše dlhoročné skúsenosti, odborné poradenstvo a kontaktujte nás.

turfline osivo

Turfline

Trávnikové osivá Turfline sú vybrané pre ich vysokú klíčivosť, odolnosť proti chorobám a životnosť. Patria k najrozšírenejším značkám trávnych zmesí na spotrebiteľskom trhu v Európe.

masterline osivo

Masterline

Trávnikové osivá Masterline sú ideálne pre profesionálnych trávnikárov a záhradníkov, ktorí chcú vytvoriť kvalitný a odolný trávnik. Ich komplexná zložka zaisťuje dobré prispôsobenie sa rôznym klimatickým a pôdnym podmienkam, ako aj vysokú odolnosť voči chorobám, záťaži a suchu.

Vďaka konceptu 4turfTM môžete predĺžiť jarnú aj jesennú sezónu. Kvalitný trávnik znamená jednoduchú a nízko nákladovú údržbu.

dlf profi pack

DLF Profi

S trávnikovými osivami DLF Profi získate vysokú kvalitu a odolnosť pre profesionálne projekty. Zmesi sú pripravované z kvalitných odrôd, aby spĺňali tie najnáročnejšie kritériá.

Na trh sú dodávané v min. 20 kg baleniach. V prípade potreby je možná aj individuálna príprava trávnej zmesi.

trávne zmesi barenbrug pack

Trávne zmesi BARENBRUG

Trávne zmesi BARENBRUG sú vhodné pre profesionálne i rekreačné účely a ponúkajú širokú škálu možností pre všetky typy trávnikov. S kúpou trávnych zmesí od spoločnosti BARENBRUG získate kvalitu a odolnosť, ktoré sú potrebné pre dlhodobú krásu a zdravie vašej trávnikovej plochy.

Medzi známe inovácie spoločnosti patrí Regeneračná tráva RPR, tráva s menej častou potrebou kosenia Mow Saver, alebo rýchlo dorastajúca tráva SOS, ktorá klíči už pri 4°C.

grasstex

GRASSTEX – textilné zatrávňovacie rohože

Geotextília s trávovým osivom Grasstex predstavuje ekologické riešenie pre zatrávnenie záhrad i svahov. Dodávame v roliach, pre mimoriadne jednoduchú a ľahkú manipuláciu.

Výhody zatrávňovacej rohože

  • minimálne náklady na prepravu v porovnaní s predpestovaným rolovaným trávnikom,
  • rovnomerné rozloženie osiva na ploche,
  • rovnomerné vzchádzanie osiva vďaka rovnakej hĺbke uloženia osiva,
  • mulčovacia funkcia geotextílie bráni prerastaniu buriny z podložia,
  • osivo je chránené pred pohybom vplyvom vody, vetra a náletom vtáctva,
  • zadržiava potrebnú vlahu počas vzchádzania osiva,
  • ľahká manipulácia i pokládka bez použitia mechanizmov,
  • cenová dostupnosť.
lúčne zmesi pack

Lúčne zmesi

Lúčne zmesi od sú ideálne pre trávniky v prostrediach vyžadujúce si druhovo rozmanité zmesi jedno a viacročných tráv a kvitnúcich bylín. Sú vhodnou alternatívou na plochách, kde sa nevyžaduje intenzívna údržba.

Kvalitné zmesi sú vyrobené z lokálnych druhov, ktoré sú odolné voči miestnym klimatickým podmienkam. Výrazne zvyšuje biodiverzitu.

Chcete nakupovať ako náš partner?

Registrujte sa a nakupujte v našom veľkoobchode s výhodnými zľavami, ktoré pre vás máme pripravené.

Ak ste už registrovaní, stačí sa prihlásiť a môžete začať nakupovať.

Máte otázku ohľadom záhrady?

Ste našim zákazníkom alebo chcete sa ním stať? Využite naše dlhoročné skústenosti a odborné poradenstvo pri výbere správneho produktu do záhrady.

Hnojenie trávnika

Najčastejšie otázky k záhrade

Ako hnojiť trávnik na jar?

Na jar volíme hnojivá s vyšším obsahom dusíka (N), ktorý podporí rast a zazelenanie trávnika po zime.

Aký substrát mám použiť do vyvýšených záhonov?

Správna voľba substrátu záleží od typu rastlín, ktoré chceme vysadiť do vyvýšených záhonov. Pre zeleninu použijeme kombináciu kompostu a rašeliny, pre bylinky volíme ľahší substrát s vysokým podielom vzduchu s dobrou drenážou, pre konifery a väčšinu okrasných rastlín môžeme použiť substráty s vysokým podielom rašeliny s hrubšou štruktúrou s prídavkom kokosu.

Aké mulčovacie materiály použiť do záhonov?

Mulčovacie materiály volíme podľa stanovištia, druhu rastlín a podľa toho aký estetický výsledok chceme dosiahnuť. Najbežnejšie mulčovacie materiály: smreková kôra, borovicová kôra, píniová kôra, štiepky, okrasné kamene omieľané alebo drvené.

Aké je využitie tieniacich sietí?

Tieniace siete najčastejšie používame na pripevnenie k pletivám za účelom zabránenia neželaných pohľadov, spomalenia veterného prúdenia, blokovania rozšírenia burinových druhov rastlín z okolitých pozemkov.

Aké trávové osivo použiť do sucha?

Do suchších stanovíšť používame trávne zmesi, ktoré hlboko korenia a majú pevnejší list. Medzi najčastejšie trávy do suchších stanovíšť patrí Kostrava trsteníkovitá.

Partneri