Prejsť na hlávný obsah

Hnojivá pre pestovateľov

hnojivá pre pestovateľov agro
hnojivá pre pestovateľov agro

Pestovateľom poskytujeme širokú škálu hnojív pre rôzne druhy plodín a rastlín. Od obalovaných hnojív s riadeným uvoľňovaním, ktoré zabezpečujú dlhodobé pôsobenie, až po kryštalické vodorozpustné hnojivá pre rýchlejšie výsledky. Ponúkame aj konvenčné a organické hnojivá pre tých, ktorí sa snažia pestovať zdravo a ekologicky. Naše hnojivá sú kvalitné a účinné, vďaka čomu sa naši pestovatelia môžu spoľahnúť na bohatú úrodu.

Využite naše dlhoročné skúsenosti, odborné poradenstvo a kontaktujte nás.

Obaľované hnojivá s riadeným uvoľňovaním

OSMOCOTE Topdress

Osmocote

Osmocote sú hnojivá s riadeným uvoľňovaním kde je každá granula pokrytá organickým polopriepustným obalom z biologicky odbúrateľného polyméru, ktorý sa vyrába z rastlinných olejov. Po aplikácii hnojiva Osmocote prenikne polopriepustným obalom voda a začne živinami obsiahnuté granule rozpúšťať.

Kryštalické vodorozpustné hnojivá

Vodorozpustné kryštalické hnojivá sú ideálne pre rýchlu a efektívnu výživu rastlín. Sú kryštalické a vodorozpustné, čo umožňuje ich rýchlu a rovnomernú aplikáciu do závlahovej dávky. Jednodruhové hnojivá sú tiež veľmi účinné a môžu byť použité pre rôzne druhy plodín ako sú ovocie a zelenina. Listové hnojivá sú vhodné pre široké spektrum rastlín a poskytujú živiny hnojením postrekom.

universol pack

Universol

Hnojivá Universol sú štandardom vodorozpustnej výživy v okrasnom záhradníctve. Tieto hnojivá sa vyrábajú s vyváženým obsahom živín NPK, ktoré doplňuje horčík a stopové prvky. Pre lepšiu prehľadnosť sú hnojivá farebne rozlíšené a obsahujú technológiu „Bright Solution System“. Táto technológia spočíva vo výrobe zo špeciálne vybraných prísad, ktoré zaisťujú nielen vysokú kvalitu produktov, ale i čistý závlahový systém po ich použití.

nova range pack

Nova Range

Nova sú plne rozpustné jednodruhové hnojivá, ideálne pre profesionálnych pestovateľov, ktorí potrebujú kvalitné a účinné hnojivá pre svoje plodiny. Môžu byť tiež kombinované s viaczložkovými hnojivami ako Universol pre ešte lepšie výsledky.

agroleaf power pack

Agroleaf power

Hnojivo Agroleaf power je vysoko účinným listovým hnojivom pre pestovateľov. Poskytuje rastlinám rýchly príjem živín, čisté minerály a pokročilú technológiu DPI. Táto technológia kombinuje NPK minerály so zmesou M-77 a stimulantmi, čo podporuje fotosyntetickú reakciu a zvyšuje odolnosť rastlín. Agroleaf power je ideálne hnojivo pre pestovanie rôznych druhov rastlín a poskytuje im dôležité živiny potrebné pre ich rast a kvalitu.

Konvenčné hnojivá

Široký sortiment hnojív v granulovanej forme ako napr. Liadok, Cererit, Močovina. Tekuté hnojivá v malospotrebiteľských baleniach pre okrasné rastliny, zeleninu a ovocné dreviny. Terrasan, Biopon, Harmavit

Organické hnojivá

universol bucket

Kravský hnoj

Využívanie kompostu ako hnojiva je ekologický a zdravý spôsob ako zabezpečiť rastlinám dostatok živín. Kompostové hnojivá obsahujú živiny, ktoré sú pre rastliny dôležité ako fosfor, dusík a draslík (NPK).

Kompostové hnojivá sú ideálne pre pestovanie rastlín v záhradách, na balkónoch a v interiérových kvetináčoch. Pre lepšiu prehľadnosť sú hnojivá farebne rozlíšené a obsahujú technólogiu „Bright Solution System“.

slepačí hnoj

Slepačí hnoj

Slepačí hnoj je ideálne riešenie pre pestovateľov, ktorí chcú zlepšiť kvalitu svojich plodín a zároveň chrániť životné prostredie. Tento prírodný organický hnoj poskytuje rastlinám potrebné živiny a humus, bez prítomnosti patogénov a semien burín.

Je vhodný pre BIO pestovanie a je ideálny pre hnojenie zeleniny, ovocných stromov, viníc a poľnohospodárskych kultúr. Hnojivo obsahuje 100 %-ný hydinový trus, ktorý má vysoký obsah organickej hmoty a stimuluje pôdnu mikrobiálnu činnosť.

Chcete nakupovať ako náš partner?

Registrujte sa a nakupujte v našom veľkoobchode s výhodnými zľavami, ktoré pre vás máme pripravené.

Ak ste už registrovaní, stačí sa prihlásiť a môžete začať nakupovať.

Máte otázku ohľadom záhrady?

Ste našim zákazníkom alebo chcete sa ním stať? Využite naše dlhoročné skústenosti a odborné poradenstvo pri výbere správneho produktu do záhrady.

Hnojenie trávnika

Najčastejšie otázky k záhrade

Ako hnojiť trávnik na jar?

Na jar volíme hnojivá s vyšším obsahom dusíka (N), ktorý podporí rast a zazelenanie trávnika po zime.

Aký substrát mám použiť do vyvýšených záhonov?

Správna voľba substrátu záleží od typu rastlín, ktoré chceme vysadiť do vyvýšených záhonov. Pre zeleninu použijeme kombináciu kompostu a rašeliny, pre bylinky volíme ľahší substrát s vysokým podielom vzduchu s dobrou drenážou, pre konifery a väčšinu okrasných rastlín môžeme použiť substráty s vysokým podielom rašeliny s hrubšou štruktúrou s prídavkom kokosu.

Aké mulčovacie materiály použiť do záhonov?

Mulčovacie materiály volíme podľa stanovištia, druhu rastlín a podľa toho aký estetický výsledok chceme dosiahnuť. Najbežnejšie mulčovacie materiály: smreková kôra, borovicová kôra, píniová kôra, štiepky, okrasné kamene omieľané alebo drvené.

Aké je využitie tieniacich sietí?

Tieniace siete najčastejšie používame na pripevnenie k pletivám za účelom zabránenia neželaných pohľadov, spomalenia veterného prúdenia, blokovania rozšírenia burinových druhov rastlín z okolitých pozemkov.

Aké trávové osivo použiť do sucha?

Do suchších stanovíšť používame trávne zmesi, ktoré hlboko korenia a majú pevnejší list. Medzi najčastejšie trávy do suchších stanovíšť patrí Kostrava trsteníkovitá.

Partneri