Tenisové kurtyZávlahyŠportové plochy

Tenisové kurty

Polievanie tenisových kurtov je bežný servisný úkon, ktorý sa v praxi najčastejšie vykonáva ručne pomocou záhradnej hadice s vodnou pištoľou. Tento spôsob je časovo náročný, preto posledné desaťročia sa aj u nás udomácňuje automatické zavlažovanie hracej plochy. Povrchová úprava tenisových kurtov býva najčastejšie antuka, alebo umelý povrch. Pri antukových kurtoch sa závlahou predovšetkým znižuje prašnosť a taktiež vďaka vode upravujeme mikroklímu tenisového areálu počas horúceho dňa. Cieľom závlahy kurtov s umelým povrchom je ochladenie povrchu a úprava mikroklímy.

Systém je jednoduchý, zložený z výsuvných postrekovačov, elektromagnetických ventilov, rozvodov vody z PE rúr, riadiacej jednotky a prípadne diaľkového ovládača kompatibilného s riadiacou jednotkou. Na systém sú kladené vysoké nároky z hľadiska aplikácie vody na povrch kurtov. Závlaha musí byť rovnomerná bez stojatých vodných mlák a zároveň je nežiadúce, aby počas závlahy dochádzalo k odplavovaniu antuky.

Výber postrekovača do podmienok z antukovým povrchom je potrebné konzultovať s odborníkom, pretože nároky na technické vlastnosti postrekovača sú vysoké. V prvé kritérium je aby rotácia postrekovača bola podstatne rýchlejšia oproti štandardnému postrekovaču. Druhé kritérium je odolnosť postrekovača, konkrétne odolnosť vonkajšieho obalu, výsuvníka a vrchného krytu. Investícia do odolných postrekovačov z rýchlou rotáciou môže byť na začiatku vyššia, ale prevádzka bude menej poruchová - ekonomickejšia.

Tenisové kurty

Uvádzame príklady najpoužívanejších postrekovačov, ktoré sú odporúčané výrobcom profesionálnych závlahových systémov pre športové hracie plochy.

HUNTER logo
  • Hunter I-25-04-SS-HS – rotačný postrekovač z rýchlou rotáciou, odolný s nerezovým výsuvníkom.
  • Hunter I-40-04-SS-HS – rotačný postrekovač z rýchlou rotáciou, odolný s nerezovým výsuvníkom.
RAIND & BIRD logo
  • RAIN BIRD FALCON 6504 – profesionálny rotačný postrekovač, odolný, model je dostupný aj v prevedení s nerezovým výsuvníkom.
Perrot logo

PERROT LVZA – výsuvný impulzný postrekovač, vyznačuje sa vysokou odolnosťou, masívnym krytom a rýchlou rotáciou. Postrekovač je určený na tenisové kurty s antukovým povrchom.

Pre 100% funkčnosť tejto stránky používame aj súbory “cookies”. Cookies využívame aj pre analýzu čitanosti, ale bez spracovania akýchkoľvek osobných údajov.