Hobby substrátyAgropotrebySubstráty

ĎALŠIE SUBSTRÁTY

TRÁVNIKOVÉ SUBSTRÁTY

Špeciálny substrát, určený pre výsev, rekonštrukciu trávnikov a ako podklad pre kobercové trávniky. Obsahuje prímesi piesku.

TRÁVNIKOVÉ SUBSTRÁTYTRÁVNIKOVÉ SUBSTRÁTY
STREŠNÉ SUBSTRÁTY

Sú zmesou keramzitu, tehlovej drviny a rašeliny. Veľmi dobre prepúšťajú vodu. Delia sa na extenzívne a intenzívne.
- Extenzívne strešné substráty majú menší podiel rašeliny oproti intenzívnym, obvykle sa používajú pri pestovaní suchomilných rastlín vo vrstve 5-20 cm.
- Intenzívne strešné substráty sa používajú vo vrstve, ktorá môže presiahnuť aj 100 cm a pestuje sa v nich široká škála bylín, kríkov aj stromov.

STREŠNÉ SUBSTRÁTY
RAŠELINA

Čiastočne rozložený, prevažne organický materiál hlavne rastlinného pôvodu. Najčastejšie používaná je rašelina vrchovisková. Vzniká z tiel machu rašelinníku (Sphagnum). Jej pH má kyslú reakciu a upravuje sa podľa potreby. Dobre drží vodu, po preschnutí sa však môže prejavovať hydrofóbne. Podľa spôsobu ťažby ju delíme na frézovanú a borkovanú.

RAŠELINA
KOMPOST

Vzniká riadeným biologickým rozkladom zmesi obsahujúcej prevažne rastlinný materiál.

KOMPOSTKOMPOST
KERAMZIT

Keramické kamenivo, ktoré sa vyrába vypaľovaním a expandovaním ílu pri teplote 1100-1200 °C. Používa sa ako drenážna vrstva pod substráty, resp. sa primiešava aj do samotných substrátov. Často používaný ako hydroponický substrát.

KERAMZIT

V PONUKE NÁJDETE:

Hobby substráty FLORCOM
Hobby substráty FLORCOM
borovicová a smreková
Píniová kôra PINASTER
Píniová kôra PINASTER
priamy dovoz zo Španielska
Keramzit
Keramzit
expandovaný íľ
Trávnikový substrát
Trávnikový substrát
40l PREMIUM
Pre 100% funkčnosť tejto stránky používame aj súbory “cookies”. Cookies využívame aj pre analýzu čitanosti, ale bez spracovania akýchkoľvek osobných údajov.