Prejsť na hlávný obsah

Dlažba a šľapáky

V kategórii dlažba a šľapáky sú kamene opracované na formát kocky, hranolu alebo dlaždice a kamene v podobe šľapákov. 

Využívame ich na stavbu pochôdznych a pojazdných plôch, akými sú chodníky, terasy, parkoviská, okolie ohnísk, bazénov a iné spevnené plochy v okrasných záhradách či parkoch. Uplatnenie nájdu aj pri tvorbe kaskád v potokoch a na prekonávanie výškových úrovní. Kocky je možné použiť ako lem na oddelenie trávnika od záhonov. 

Vďaka variabilite tvarov a farieb, ako aj možnosti ich vzájomného kombinovania, sa nám ponúka neobmedzené množstvo realizácií s jedinečným výsledným efektom.

Dlažby a šlapáky
Dlažby a šlapáky
Dlažba a šlapáky sortiment
Dlažba a šlapáky sortiment
Dlažby a šlapáky náhľad
Dlažby a šlapáky náhľad
Dlažba a šlapáky ukážka
Dlažba a šlapáky ukážka

Chcete nakupovať ako B2B partner?

B2B  (Business-to-business) alebo jednoducho predaj produktov alebo služieb jednej spoločnosti inej spoločnosti. Je to obchodovanie s veľkými aj malými firmami.

Registrujte sa a nakupujte v našom veľkoobchode B2B s výhodnými zľavami, ktoré pre vás máme pripravené.

Ak ste už registrovaní, stačí sa prihlásiť a môžete začať nakupovať.

Máte otázku ohľadom kameňov?

Ste našim zákazníkom alebo chcete sa ním stať? Využite naše dlhoročné skústenosti a odborné poradenstvo pri výbere kameňov.

Najčastejšie otázky ku kameňom

Najčastejšie otázky ku kameňom

Koľko sypaného kameniva potrebujem na svoj projekt?

Ak sa rozhodnete pre použitie sypaného kameniva vo svojom projekte, určite narazíte na otázku „koľko kameňa budem potrebovať?“.

Pomocou jednoduchého vzorca na výpočet objemu – dĺžka x šírka x výška si môžete vypočítať aký objem kameniva potrebujeme.

Následne výsledok vynásobíme objemovou hmotnosťou a dostaneme konečné množstvo. Tu ešte zohľadňujeme aký typ kameň používame. Pri väčšine pracujeme s objemovou hmotnosťou 1500 kg/m3, ale sú aj ľahšie materiály, napr. tufové alebo lávové kamene.

Pri rozhodovaní sa, ktorú frakciu pre svoj projekt použijeme, uplatníme pravidlo, že čím je frakcia hrubšia, tým viac kameňa potrebujeme na zakrytie textílie. Vrstva na zakrytie sa dá vyrátať ako dvojnásobok priemeru frakcie.

Nezabúdame na menšiu rezervu. Tá by mala byť aspoň desatina z nášho vypočítaného konečného množstva.

Koľko murovacieho kameňa potrebujem na suchý múrik?

Pri murovaní suchého múrika zo štiepaných druhov kameňa, ako sú andezity alebo bridlice, a pri ukladaní do riadku, potrebujeme približne 400 kg na m2 pohľadovej plochy .

Pri výške steny 0,5 m teda dosiahnete dĺžku 4 m.

Viete mi kameň dopraviť na miesto?

Prepravu kameňa Vám môžeme zabezpečiť pomocou  externých dopravcov. Cena je uvedená v obchodných podmienkach, prípadne je riešená individuálne.

https://obchod.takacs.sk/default.aspx?content=CENA_DOPRAVY

Aké je minimálne odberné množstvo?

Kameň predávame na ucelené balenia. To znamená, na celé Big Bagy, koše, palety a vrecia.

Výnimkou je akciový a výpredajový predaj kusových/skalkových kameňov, kde je možný odber aj menšieho množstva.

Môžem nespotrebovaný kameň vrátiť alebo vymeniť za iný?

Ak kupujete tovar v obchode a zakúpený tovar nevyhovuje, či už veľkosťou, tvarom, farbou alebo ide o nevhodný výber tovaru, alebo duplicitu, v takom prípade sa nejedná o vadu výrobku.

Pri prírodných okrasných kameňoch farebné a tvarové odlišnosti nie sú považované za vadu!

Právne predpisy nestanovujú predávajúcemu povinnosť vrátiť kupujúcemu peniaze, alebo poskytnúť výmenu za iný tovar, ak ide o bezchybný výrobok.

Ako zistím či je tovar dostupný?

Väčšinu produktov, ktoré ponúkame, máme skladom a dodanie je možné ihneď osobným odberom.

Dostupnosť tovaru si viete overiť telefonicky, e-mailom alebo po prihlásení sa do nášho obchodu a otvorení si detailu produktu, ktorý Vás zaujíma.

V prípade ,že je tovar vypredaný, alebo nie je skladom, môžete sa informovať o jeho dostupnosti telefonicky alebo mailom. Dodanie tovaru je rôzne a môže trvať od 3 až do 120dní.