Prejsť na hlávný obsah

Kamene

V našej ponuke nájdete prírodný kameň od domácich aj zahraničných dodávateľov. Ponúkame kamenné drte a okruhliaky, dlažbu a šľapáky, obklad, kusový kameň a solitéry.

V areáli našej spoločnosti si môžete vybrať z hornín rôznych tvarov a sfarbenia. Dostatočne veľké skladové zásoby a rýchle dodanie z nás robia spoľahlivého partnera pri vašich projektoch.

Využite naše dlhoročné skúsenosti, odborné poradenstvo a kontaktujte nás.

Sortiment kameňov

Chcete nakupovať ako náš partner?

Registrujte sa a nakupujte v našom veľkoobchode s výhodnými zľavami, ktoré pre vás máme pripravené.

Ak ste už registrovaní, stačí sa prihlásiť a môžete začať nakupovať.

Máte otázku ohľadom kameňov?

Ste našim zákazníkom alebo chcete sa ním stať? Využite naše dlhoročné skústenosti a odborné poradenstvo pri výbere kameňov.

Najčastejšie otázky ku kameňom

Najčastejšie otázky ku kameňom

Koľko sypaného kameniva potrebujem na svoj projekt?

Ak sa rozhodnete pre použitie sypaného kameniva vo svojom projekte, určite narazíte na otázku „koľko kameňa budem potrebovať?“.

Pomocou jednoduchého vzorca na výpočet objemu – dĺžka x šírka x výška si môžete vypočítať aký objem kameniva potrebujeme.

Následne výsledok vynásobíme objemovou hmotnosťou a dostaneme konečné množstvo. Tu ešte zohľadňujeme aký typ kameň používame. Pri väčšine pracujeme s objemovou hmotnosťou 1500 kg/m3, ale sú aj ľahšie materiály, napr. tufové alebo lávové kamene.

Pri rozhodovaní sa, ktorú frakciu pre svoj projekt použijeme, uplatníme pravidlo, že čím je frakcia hrubšia, tým viac kameňa potrebujeme na zakrytie textílie. Vrstva na zakrytie sa dá vyrátať ako dvojnásobok priemeru frakcie.

Nezabúdame na menšiu rezervu. Tá by mala byť aspoň desatina z nášho vypočítaného konečného množstva.

Koľko murovacieho kameňa potrebujem na suchý múrik?

Pri murovaní suchého múrika zo štiepaných druhov kameňa, ako sú andezity alebo bridlice, a pri ukladaní do riadku, potrebujeme približne 400 kg na m2 pohľadovej plochy .

Pri výške steny 0,5 m teda dosiahnete dĺžku 4 m.

Viete mi kameň dopraviť na miesto?

Prepravu kameňa Vám môžeme zabezpečiť pomocou  externých dopravcov. Cena je uvedená v obchodných podmienkach, prípadne je riešená individuálne.

https://obchod.takacs.sk/default.aspx?content=CENA_DOPRAVY

Aké je minimálne odberné množstvo?

Kameň predávame na ucelené balenia. To znamená, na celé Big Bagy, koše, palety a vrecia.

Výnimkou je akciový a výpredajový predaj kusových/skalkových kameňov, kde je možný odber aj menšieho množstva.

Môžem nespotrebovaný kameň vrátiť alebo vymeniť za iný?

Ak kupujete tovar v obchode a zakúpený tovar nevyhovuje, či už veľkosťou, tvarom, farbou alebo ide o nevhodný výber tovaru, alebo duplicitu, v takom prípade sa nejedná o vadu výrobku.

Pri prírodných okrasných kameňoch farebné a tvarové odlišnosti nie sú považované za vadu!

Právne predpisy nestanovujú predávajúcemu povinnosť vrátiť kupujúcemu peniaze, alebo poskytnúť výmenu za iný tovar, ak ide o bezchybný výrobok.

Ako zistím či je tovar dostupný?

Väčšinu produktov, ktoré ponúkame, máme skladom a dodanie je možné ihneď osobným odberom.

Dostupnosť tovaru si viete overiť telefonicky, e-mailom alebo po prihlásení sa do nášho obchodu a otvorení si detailu produktu, ktorý Vás zaujíma.

V prípade ,že je tovar vypredaný, alebo nie je skladom, môžete sa informovať o jeho dostupnosti telefonicky alebo mailom. Dodanie tovaru je rôzne a môže trvať od 3 až do 120dní.