Prejsť na hlávný obsah

Údržba jazierka

údržba jazierka takács
údržba jazierka takács

Údržba jazierka zahrňuje pravidelné čistenie a úpravu vody a pôdy, ako aj kontrolu hladiny vody a zabezpečenie vhodných podmienok pre rastliny a vodné živočíchy. Dôležité je včasné odstraňovanie nežiaduceho porastu rias a použitie prípravkov na úpravu vody. Správnou údržbou zachováme zdravé a čisté prostredie jazierka.

Prípravky pre jazierko

baktérie do jazierka

Baktérie do jazierka

Baktérie do jazierka slúžia na vytvorenie optimálneho prostredia v jazierku. Zabezpečujú spracovanie živín a vytvorenie optimálnych podmienok pre život rastlín a vodných živočíchov.

prípravky proti riasam

Prípravky proti riasam

Prípravky na úpravu prostredia jazierka, ktoré zabraňujú riasam využívať živiny z vody a zlepšujú kvalitu vody. Eliminujú zelený zákal a bránia rastu vláknitých rias.

prípravky na úpravu vody

Prípravky na úpravu vody

Patria sem prípravky na úpravu pH, úpravu tvrdosti a sorbenty fosforu. Slúžia na úpravu prostredia, čo sa týka reakcie a obsahu živín. Rýchla úprava prostredia pri problémoch s kvalitou vody v jazierku.

prípravky na údržbu jazera

Prípravky na údržbu jazera

Patria sem prípravky, ktoré majú rýchly krátkodobý účinok na organické nárasty na stenách nádrže a vločkovače na organické látky rozpustené vo vode. Sú to „čistiace prostriedky“ využívané pri čistení jazierok.

Čistenie jazierka

ručné čistenie

Ručné čistenie

Nástroje a siete na údržbu jazierka zabezpečujú čistotu vody a udržiavajú jazierko v dokonalej kondícii. Sú špeciálne navrhnuté pre jednoduché a účinné čistenie jazierka a sú dostupné v rôznych veľkostiach a štruktúrach.

vysávače jazierkové

Vysávače jazierkové

Jazierkové vysávače na odsávanie sedimentu z jazierok pre udržanie čistoty vody a zlepšenie kvality prostredia pre život rastlín a vodných živočíchov.

siete na zakrytie jazera

Siete na zakrytie jazera

Siete na zakrytie jazera ochránia jazierko pred padajúcim lístím a zabezpečujú čistotu vody v jazierku.

zábrany tvorby ľadu

Zábrany tvorby ľadu

Zábrany tvorby ľadu slúžia na vytvorenie vetracieho otvoru v ľade počas zimného obdobia, aby bola zabezpečená výmena plynov v jazierku.

testery

Testery

Testery slúžia na zisťovanie kvality vody v jazierku. Dá sa s nimi merať hodnota pH, NH4, NO2, NO3, PO4. Na základe zistených hodnôt je možné stanoviť ďalší postup pri údržbe jazierka, alebo nastaviť filtračný systém.

pomôcky na chov rýb

Pomôcky na chov rýb

Rôzne druhy podberákov a sietí využívaných pri manipulácii s rybami.

Chcete nakupovať ako náš partner?

Registrujte sa a nakupujte v našom veľkoobchode s výhodnými zľavami, ktoré pre vás máme pripravené.

Ak ste už registrovaní, stačí sa prihlásiť a môžete začať nakupovať.

Máte otázku ohľadom jazierok?

Ste našim zákazníkom alebo chcete sa ním stať? Využite naše dlhoročné skústenosti a odborné poradenstvo pri výbere jazierkovej technológie.

Partneri