Prejsť na hlávný obsah

Výber vhodného čerpadla a vodárne

Výber vhodného čerpadla pre dom a záhradu závisí od potrieb, ako je tlak a prietok vody, ktorú budeme čerpať. Pri výbere by sa mal zohľadniť aj typ použitej nádrže na vodu a spôsob distribúcie vody v budove. Je dôležité zvážiť aj prevádzkové náklady a údržbu čerpadla.

Správna inštalácia čerpadla zahrňuje starostlivý výber miesta pre jeho umiestnenie, pripojenie potrebných prvkov ako sú vstupný a výstupný potrubia a elektrické napájanie. Je tiež nevyhnutné vytvoriť bezpečný a stabilný základ pre čerpadlo.

Technologické šachty slúžia na ukrytie technických zariadení, ako sú čerpadlá a rozvodné zariadenia vody. Majú byť vybavené dostatočne veľkými vstupmi pre inštaláciu potrebných prvkov a zabezpečiť dostatočnú ventiláciu pre zariadenia. Je tiež dôležité zabezpečiť dostatočnú ochranu proti vode a nečistotám.

Využite naše dlhoročné skúsenosti, odborné poradenstvo a kontaktujte nás.

Pomožeme pri výbere čerpadla

Chcete nakupovať ako náš partner?

Registrujte sa a nakupujte v našom veľkoobchode s výhodnými zľavami, ktoré pre vás máme pripravené.

Ak ste už registrovaní, stačí sa prihlásiť a môžete začať nakupovať.

Máte otázku ohľadom čerpadiel?

Ste našim zákazníkom alebo chcete sa ním stať? Využite naše dlhoročné skústenosti a odborné poradenstvo pri výbere čerpadiel.

čerpadla najčastejšie otázky

Najčastejšie otázky k čerpadlám

Ako výkonné čerpadlo si mám zakúpiť do domu alebo záhrady?

Výkon čerpadla sa v podstate charakterizuje prietokom a výtlakom vody. Výber čerpadla závisí od požadovaného množstva vody a potrebného tlaku. Pre štandardné fungovanie štandardnej domácnosti je potrebný prietok približne 35 l/min a tlak vody v rozmedzí 3 – 3,5bar. Prietok vody potrebný pre závlahový systém pre záhradu do 500m2 sa zohľadňuje maximálny prietok na jednej sekcii. Pohybuje sa v rozmedzí 20 – 40 l/min a tlak potrebný pre pripojenie závlahového systému v rozmedzí 3 – 4 bar.  Výkon čerpadla by nemal prevyšovať 20%  našej potrebe.

Je lepšie používať ponorné alebo samonasávacie čerpadlo?

Všeobecne platí, že ponorné čerpadlo je nutné použiť vždy, keď sacia výška prekročí cca 7,5 m. Ponorné čerpadlá sú výhodnejšie i z dôvodu minimálnej údržby, tichej prevádzky, možnosti trvalej inštalácie (v zime netreba z čerpadla vypúšťať vodu) a nižšej spotreby ele.energia. Voľba čerpadla však väčšinou býva s ohľadom na úžitkové vlastnosti na individuálnom posúdení.

Partneri