Prejsť na hlávný obsah

Hydrocyklóny

Ak sa filtračná vložka rýchlo zanáša pieskom, môže byť užitočné použiť odpieskovacie zariadenie ako Hydrocyklón. Tým zabránite neefektívnosti filtračného systému a predĺžite životnosť vodného zdroja.

Hydrocyklón je separátor piesku a používa sa na odstránenie hrubej frakcie piesku alebo iných väčších nečistôt. Je vhodný pre domáce alebo priemyselné použitie. Funkcia hydrocyklónu je odseparovať z prietoku vody maximálne množstvo častíc väčších ako 70mic. Následne vodu filtrujeme vo filtri s požadovanou veľkosťou filtračnej vložky.

Zariadenie pracuje na princípe odstredivej sily s rotáciou častíc okolo zvislej osi. Pri správnom nadimenzovaní sú častice s vyššou hmotnosťou odstredené a padajú na dno separačnej nádoby. Vyhotovenie hydrocyklónu môže byť z vysoko odolného plastu alebo kovu.

Dôležite je správne nadimenzovanie veľkosti hydrocyklónu, preto je potrebné sa poradiť s odborníkom.

Hydrocyklóny 1
Hydrocyklóny 1

Chcete nakupovať ako náš partner?

Registrujte sa a nakupujte v našom veľkoobchode s výhodnými zľavami, ktoré pre vás máme pripravené.

Ak ste už registrovaní, stačí sa prihlásiť a môžete začať nakupovať.

Máte otázku ohľadom čerpadiel?

Ste našim zákazníkom alebo chcete sa ním stať? Využite naše dlhoročné skústenosti a odborné poradenstvo pri výbere čerpadiel.

čerpadla najčastejšie otázky

Najčastejšie otázky k čerpadlám

Ako výkonné čerpadlo si mám zakúpiť do domu alebo záhrady?

Výkon čerpadla sa v podstate charakterizuje prietokom a výtlakom vody. Výber čerpadla závisí od požadovaného množstva vody a potrebného tlaku. Pre štandardné fungovanie štandardnej domácnosti je potrebný prietok približne 35 l/min a tlak vody v rozmedzí 3 – 3,5bar. Prietok vody potrebný pre závlahový systém pre záhradu do 500m2 sa zohľadňuje maximálny prietok na jednej sekcii. Pohybuje sa v rozmedzí 20 – 40 l/min a tlak potrebný pre pripojenie závlahového systému v rozmedzí 3 – 4 bar.  Výkon čerpadla by nemal prevyšovať 20%  našej potrebe.

Je lepšie používať ponorné alebo samonasávacie čerpadlo?

Všeobecne platí, že ponorné čerpadlo je nutné použiť vždy, keď sacia výška prekročí cca 7,5 m. Ponorné čerpadlá sú výhodnejšie i z dôvodu minimálnej údržby, tichej prevádzky, možnosti trvalej inštalácie (v zime netreba z čerpadla vypúšťať vodu) a nižšej spotreby ele.energia. Voľba čerpadla však väčšinou býva s ohľadom na úžitkové vlastnosti na individuálnom posúdení.

Partneri